+421 907 770 999 a-relax@a-relax.sk

Ayurvédske masážne terapie

Shirodhara – masáž tretieho oka

Veľmi účinná terapia na podporu liečby mnohých ochorení v oblasti hlavy, krku, očí, uší a nosa. Upokojuje celý nervový systém. Pramienok teplého bylinného oleja pomaly steká z nádoby zavesenej nad hlavou na čelo, v mieste tzv. „tretieho oka“, presnejšie nad koreňom nosa, ďalej cez temeno hlavy až po šiju, pričom dochádza k blahodarnému uvoľneniu mysle a k celkovej relaxácii. Terapia je veľmi účinná pri liečbe porúch spánku, nervového systému, bolestiach hlavy, migrénach, pri únave spôsobenej mentálnym vypätím a stresom. Je veľmi obľúbená pre svoje vysoko relaxačné a uvoľňujúce účinky.

Cena 40€ – 30 min   

Abhyanga – celotelová masáž

Hlboko relaxačná a ozdravujúca ajurvédska „masáž“ celého tela, vykonávaná s použitím teplého bylinného oleja. Druh oleja, rovnako ako aj dĺžka terapie, sú vždy volené individuálne, podľa požiadaviek klienta. Pravidelným vykonávaním terapie Abhyanga dochádza k detoxikácii tela, k zlepšeniu funkcie obehového systému, k uvoľneniu stuhnutosti svalov a kĺbov. Stimuluje tkanivo pod kožou, čím predchádza usadzovaniu toxínov v tele a usmerňuje ich vylučovanie. Posilňuje nervový a imunitný systém, pomáha odstrániť poruchy spánku, napätie a úzkosť. Použité oleje výrazne zjemňujú pokožku, dodávajú jej elasticitu a hebký vzhľad a sú prevenciou mnohým kožným ochoreniam. Abhyanga sa terapeuticky využíva k  zmierňovaniu príznakov stresu a napätia, k prevencii nervových porúch, nespavosti a únavy, k posilneniu  energie a vitality, zvyšuje odolnosť tela voči vírusovým a bakteriálnym infekciám.  Vyživuje pokožku a zvlhčuje telo vnútorne. Okrem toho je aj dobre zvolenou formou relaxácie. Po terapii je dôležité nechať olej vstrebať do pokožky, aby sa zabezpečilo jeho maximálne využitie a mohol prejaviť svoje účinky.

Cena 33€ – 60min | 40€ – 90min   

„Masáž“ chrbta

Cieľom terapie je odstrániť bolesti chrbta a navodiť relaxáciu. Pôsobí na nervový systém, ktorý je hlavným riadiacim systémom v organizme človeka. Uvoľňuje chrbát, pomáha vyplavovať nahromadené toxíny a usadené soli z kĺbov. Využívame ju ako prevenciu pred ochoreniami pohybového aparátu. Odstraňuje nahromadený stres a regeneruje tkanivo celého chrbta. Používaním rôznych bylinných olejov, ktoré prenikajú hlboko do pokožky sa celý chrbát vyživuje. Je vhodná pre ľudí, ktorí majú sedavé zamestnanie, ťažkú fyzickú prácu, športujú, alebo potrebujú relaxovať.

Cena 20€ – 30 min   

Dornova metóda

Pociťujete bolesti chrbta, krčnej chrbtice, alebo kĺbov? Ponúkame Vám riešenie Dornovou metódou.

Dornova metóda je veľmi šetrná technika, ktorou korigujeme predovšetkým vysunuté stavce, rozdielnu dĺžku dolných končatín, vyosenie chrbtice a s tým spojené bolesti ramien, bedier, kolien, zápästí a podobne.

Ľudské telo je dokonalé, a ak sa niektorá časť oslabí, vplýva to na ďalšie časti tela. Ak sa zosúladí postihnutá časť tela, má to priamu súvislosť na ostatné orgány tela.

Metódu odporúčame kombinovať s Breussovou masážou. Je to jemná technika, pri ktorej sa bezbolestne chrbtové svalstvo vyživuje, rozťahuje, uvoľňuje medzistavcové platničky a vyrovnáva celkovú statiku tela.

Cieľom je zmierniť svalový stres, uvoľniť psychické, fyzické a energetické bloky a nadobudnúť prirodzený a harmonický stav organizmu.

Cena 33€ – 60 min 

Mukabhyanga – „masáž“ hlavy

Hlboko relaxačná a upokojujúca „masáž“ hlavy teplým bylinným olejom, ktorá dopraje Vašej mysli dokonalý odpočinok. Účinná pri bolestiach hlavy, uvoľňuje psychickú únavu a stres. Vyživuje Vaše vlasy. Pôsobí uvoľňujúco na krčnú chrbticu.

Cena 20€ – 30 min   

Mukabhyanga – migraine – „masáž“ hlavy

Hlboko relaxačná „masáž“ hlavy, vykonávaná starými overenými technikami. Stimulovaním bodov na hlave dochádza k odblokovaniu častí, ktoré spôsobujú ťažkosti ako sú migrény, bolesti hlavy, psychická únava, nepokoj, nespavosť a rôzne neurologické ochorenia. Uvoľňuje krčnú chrbticu.

Terapia sa vykonáva na sucho, bez olejov, na tvári aj vo vlasovej časti hlavy.

Cena 20€ – 30 min   

Reflexná „masáž“ tváre

Na tvári sa nachádza približne 500 reflexných bodov, ktoré sú stimulované pri reflexnej „masáži“ tváre. Tento typ reflexnej „masáže“ je vhodný pre všetkých, určený je najmä tým, ktorí trpia častými bolesťami hlavy, migrénami, či bolesťami krčnej chrbtice. Rovnako pomôže každému unavenému a vyčerpanému organizmu.

Cena 20€ – 30 min   

Padabhyanga – „masáž“ chodidiel

Naše chodidlá sú presným obrazom nášho tela. A napriek tomu sú najmenej ošetrovanou časťou tela. Stimulujúca „masáž“ reflexných bodov chodidiel cieleným stláčaním harmonizuje krvný obeh,  dochádza k udržaniu, alebo obnove správnych funkcií vnútorných orgánov. Dokonalá relaxačná terapia pre unavené a namáhané chodidlá. Úľavu pocítite v celom tele.

Cena 20€ – 30min 

Padabhyanga – „masáž“ chodidiel plus detox

Detoxikačný kúpeľ nôh je úplne bezpečný, veľmi účinný, lacný a jednoduchý spôsob, ako zbaviť fyzické telo toxínov na bunkovej a bioinformačnej úrovni. Keď ponoríte nohy do ionizovaného vodného kúpeľa a dostanú sa do kontaktu s bioenergetickým poľom, začína v tele prirodzená detoxikácia a celková regenerácia organizmu. Detoxikácia rešpektuje princípy reflexnej terapie. Na chodidlách sú začiatky energetických dráh, známe z čínskej medicíny, ktorými sú energeticky spojené všetky orgány . Máme tam  takmer dvetisíc pórov. Na našich chodidlách je presná mapa celého nášho tela, ktorú môžeme využiť na spoľahlivú diagnostiku, prevenciu a na uvoľnenie a nápravu porúch nášho organizmu. Stimuláciou týchto reflexných bodov pomáhame obnoviť rovnováhu tela, ktorá upevní naše zdravie. Výsledkom je uvoľňovanie usadenín a odpadových látok  škodlivých pre naše telo. Doprajte vášmu telu tento zážitok a ono sa Vám bohato odvďačí..

Cena 30€ – 60min   

Ušné sviece

Ušné sviečky, ako už ich názov napovedá, výrazne uľavujú pri ochoreniach horných dýchacích ciest, prečisťujú nosné a čelné dutiny, harmonizujú prostredie v oblasti ucha napr. pri hučaní, pískaní, šumení, zníženej kvalite sluchu, zmierňujú zápalové procesy, prečisťujú lymfatický systém. Redukujú ušný maz. Pôsobia relaxačne.

Cena 20€ – 30 min   

Baby – detská „masáž“

„Masáž“ detí vo veku od 3 mesiacov, za použitia tradičného kokosového oleja , ktorý je šetrný k citlivej  pokožke. Priaznivo pôsobí proti kožným ochoreniam. „Masáž“ je dôležité aplikovať po dobu aspoň 3 mesiacov, v časovom rozmedzí odporúčanom odborným terapeutom. Pravidelná „masáž“ detí prispieva k správnemu vývoju dieťaťa, pokojnému spánku a k jeho celkovej spokojnosti. Je prospešná aj pokožke hlavy, použitý olej odstraňuje jej suchosť a posilňuje vlasové korienky. Uľavuje pri rastových problémoch.

Cena 20€ – 20 min   

Svédan – parný box

Terapia, pri ktorej sa naparuje a prehrieva celé telo v parnej bylinnej komore. Telom prestupuje para nasýtená vonnými silicami z bylín, prípadne soli, dochádza k prekrveniu organizmu, uvoľneniu napätia a celkovej relaxácii. Terapia výrazne napomáha odplavovaniu škodlivín z tela, odbúrava prebytočný tuk, zlepšuje metabolizmus a cirkuláciu krvi. Priaznivo pôsobí pri dýchacích ťažkostiach. Dodáva pleti hebkosť a elasticitu. Výhodou parného boxu je, že hlava sa počas terapie nachádza vonku, je to tzv. šetrná sauna.

Cena 10€ – 5 min (každá dalšia minuta 1€)   

Kontaktný formulár

3 + 5 =

Navštívte nás

Adresa prevádzky

Rezidenčná 71
90050 Hrubá Borša

Zavolajte

Kontaktné údaje

Mobil: 0907 770 999
             0907 770 601

Kedy

Prevádzkové hodiny

Prevádzka otvorená na základe telefonickej objednávky v dohodnutom čase.