Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/5/7/5728848a-af03-4893-a5f2-d3f0d76d9e8a/a-relax.sk/web/wp-config.php on line 69

Warning: Undefined array key "HTTP_X_WP_TEMPORARY" in /data/5/7/5728848a-af03-4893-a5f2-d3f0d76d9e8a/a-relax.sk/web/wp-config.php on line 70
Masážne terapie - A-relax
+421 907 770 999 a-relax@a-relax.sk

Masážne a relaxačné terapie

Shirodhara – masáž tretieho oka

Veľmi účinná terapia na podporu liečby mnohých ochorení v oblasti hlavy, krku, očí, uší a nosa. Upokojuje celý nervový systém. Pramienok teplého bylinného oleja pomaly steká z nádoby zavesenej nad hlavou na čelo, v mieste tzv. „tretieho oka“, presnejšie nad koreňom nosa, ďalej cez temeno hlavy až po šiju, pričom dochádza k blahodarnému uvoľneniu mysle a k celkovej relaxácii. Terapia je veľmi účinná pri liečbe porúch spánku, nervového systému, bolestiach hlavy, migrénach, pri únave spôsobenej mentálnym vypätím a stresom. Je veľmi obľúbená pre svoje vysoko relaxačné a uvoľňujúce účinky.

Cena 50€ – 30 min   

Celotelová olejová masáž

Hlboko relaxačná a ozdravujúca ajurvédska „masáž“ celého tela, vykonávaná s použitím teplého bylinného oleja. Druh oleja, rovnako ako aj dĺžka terapie, sú vždy volené individuálne, podľa požiadaviek klienta. Pravidelným vykonávaním terapie Abhyanga dochádza k detoxikácii tela, k zlepšeniu funkcie obehového systému, k uvoľneniu stuhnutosti svalov a kĺbov. Stimuluje tkanivo pod kožou, čím predchádza usadzovaniu toxínov v tele a usmerňuje ich vylučovanie. Posilňuje nervový a imunitný systém, pomáha odstrániť poruchy spánku, napätie a úzkosť. Použité oleje výrazne zjemňujú pokožku, dodávajú jej elasticitu a hebký vzhľad a sú prevenciou mnohým kožným ochoreniam. Abhyanga sa terapeuticky využíva k  zmierňovaniu príznakov stresu a napätia, k prevencii nervových porúch, nespavosti a únavy, k posilneniu  energie a vitality, zvyšuje odolnosť tela voči vírusovým a bakteriálnym infekciám.  Vyživuje pokožku a zvlhčuje telo vnútorne. Okrem toho je aj dobre zvolenou formou relaxácie. Po terapii je dôležité nechať olej vstrebať do pokožky, aby sa zabezpečilo jeho maximálne využitie a mohol prejaviť svoje účinky.

Cena 40€ – 60min | 60€ – 90min   

LYMFATICKÁ ručná masáž

Je to technika, pri ktorej sa jemnými, pomalými a presne určenými dotykmi, tlakom a hmatmi
pôsobí na povrch tela, aby sme podporili aktivitu – pohyb lymfy. Spomalený tok lymfy dostatočne
neodvádza telovú tekutinu do zberných lymfatických uzlín, následkom čoho môžu vznikať rôzne zdravotné ťažkosti ako napríklad opuchy, bolesti, oslabený imunitný systém, nadváha, kŕčové žily, dna, artróza, bolesti hlavy, migrény a podobne.
Ak lymfatický systém pracuje správne, odvádza z tela nahromadenú vodu, toxíny, produkty metabolizmu, čím dochádza k eliminácii opuchov, telesného objemu, k posilneniu imunity a celkovému prečisteniu tela.
Lymfatickou masážou predchádzate vzniku celulitídy, kŕčových žíl, pocitu ťažkých nôh a napomáhate rýchlejšej regenerácii tela po náročných záťažových obdobiach ako sú napríklad pooperačná a poúrazová rekonvalescencia, bakteriálne a vírusové ochorenie, eliminujete stres.

Cena 60€ – 120min  celého tela  

Lymfatická masáž dolných končatín

Naše nohy sú zaťažované počas celého dňa. Či už je to chodením, dlhodobým státím, cvičením, ale aj nesprávnym sedením. Následkom toho sa u nás začnú prejavovať pocity únavy, bolesti a neskôr aj opuchy končatín. Okrem kostrovej a svalovej sústavy má veľký a pomerne často podceňovaný význam na naše nohy lymfatický systém, ktorého hlavnou  úlohou je odstraňovať odpadové látky z tela. Stagnácia lymfy vedie k hromadeniu toxínov, ktoré nám spôsobujú rôzne zdravotné ťažkosti.

 Lymfatickou masážou dolných končatín podporíme odvádzanie vstrebaných látok a odpadových produktov z tela, čím napomáhame správnej funkcii imunitného systému a predchádzame ťažkostiam ako sú napríklad rôzne opuchy, bolesti, zápaly v tele, zadržiavanie vody, pocity ťažkých nôh, kŕčové žily, celulitída, nedostatočné prekrvenie končatín a podobne.

Cena  40€ – 60min dolných končatín

Masáž krku a trapézových svalov + trigger points

Masáž svalov krku, deltového a lichobežníkového svalu, a ramenných svalov.
Na svaloch sa často vyskytnú zatvrdnuté uzlíky tzv. trigger points, alebo
spúšťové body. Sú jedným z najčastejších prejavov poruchy funkcie pohybovej
sústavy, ktorá sa prejavuje napríklad obmedzenou pohyblivosťou krku, ramien,
alebo chrbta a bolesťami miestnymi, alebo šíriacimi sa do rôznych častí tela.
Stláčaním zatvrdnutých uzlíkov sa zatvrdnutie postupne odstraňuje, svaly sa
uvoľnia a bolesť ustupuje.

Cena  40€ – 30min 

Masáž chrbta

Cieľom terapie je odstrániť bolesti chrbta a navodiť relaxáciu. Pôsobí na nervový systém, ktorý je hlavným riadiacim systémom v organizme človeka. Uvoľňuje chrbát, pomáha vyplavovať nahromadené toxíny a usadené soli z kĺbov. Využívame ju ako prevenciu pred ochoreniami pohybového aparátu. Odstraňuje nahromadený stres a regeneruje tkanivo celého chrbta. Používaním rôznych bylinných olejov, ktoré prenikajú hlboko do pokožky sa celý chrbát vyživuje. Je vhodná pre ľudí, ktorí majú sedavé zamestnanie, ťažkú fyzickú prácu, športujú, alebo potrebujú relaxovať.

Cena 30€ – 30 min   

Dornova metóda

Pociťujete bolesti chrbta, krčnej chrbtice, alebo kĺbov? Ponúkame Vám riešenie Dornovou metódou.

Dornova metóda je veľmi šetrná technika, ktorou korigujeme predovšetkým vysunuté stavce, rozdielnu dĺžku dolných končatín, vyosenie chrbtice a s tým spojené bolesti ramien, bedier, kolien, zápästí a podobne.

Ľudské telo je dokonalé, a ak sa niektorá časť oslabí, vplýva to na ďalšie časti tela. Ak sa zosúladí postihnutá časť tela, má to priamu súvislosť na ostatné orgány tela.

Metódu odporúčame kombinovať s Breussovou masážou. Je to jemná technika, pri ktorej sa bezbolestne chrbtové svalstvo vyživuje, rozťahuje, uvoľňuje medzistavcové platničky a vyrovnáva celkovú statiku tela.

Cieľom je zmierniť svalový stres, uvoľniť psychické, fyzické a energetické bloky a nadobudnúť prirodzený a harmonický stav organizmu.

Cena 50€ – 60 min 

Masáž hlavy olejová

Hlboko relaxačná a upokojujúca „masáž“ hlavy teplým bylinným olejom, ktorá dopraje Vašej mysli dokonalý odpočinok. Účinná pri bolestiach hlavy, uvoľňuje psychickú únavu a stres. Vyživuje Vaše vlasy. Pôsobí uvoľňujúco na krčnú chrbticu.

Cena 30€ – 30 min   

Masáž hlavy suchá -Migraine

Hlboko relaxačná masáž hlavy, vykonávaná starými overenými technikami. Stimulovaním bodov na hlave dochádza k odblokovaniu častí, ktoré spôsobujú ťažkosti ako sú migrény, bolesti hlavy, psychická únava, nepokoj, nespavosť a rôzne neurologické ochorenia. Uvoľňuje krčnú chrbticu.

Terapia sa vykonáva na sucho, bez olejov, na tvári aj vo vlasovej časti hlavy.

Cena 30€ – 30 min   

Reflexná masáž tváre

Na tvári sa nachádza približne 500 reflexných bodov, ktoré sú stimulované pri reflexnej „masáži“ tváre. Tento typ reflexnej „masáže“ je vhodný pre všetkých, určený je najmä tým, ktorí trpia častými bolesťami hlavy, migrénami, či bolesťami krčnej chrbtice. Rovnako pomôže každému unavenému a vyčerpanému organizmu.

Cena 30€ – 30 min   

Reflexná masáž chodidiel

Naše chodidlá sú presným obrazom nášho tela. A napriek tomu sú najmenej ošetrovanou časťou tela. Stimulujúca „masáž“ reflexných bodov chodidiel cieleným stláčaním harmonizuje krvný obeh,  dochádza k udržaniu, alebo obnove správnych funkcií vnútorných orgánov. Dokonalá relaxačná terapia pre unavené a namáhané chodidlá. Úľavu pocítite v celom tele.

Cena 30€ – 30min 

Reflexná masáž chodidiel plus detox

Detoxikačný kúpeľ nôh je úplne bezpečný, veľmi účinný, lacný a jednoduchý spôsob, ako zbaviť fyzické telo toxínov na bunkovej a bioinformačnej úrovni. Keď ponoríte nohy do ionizovaného vodného kúpeľa a dostanú sa do kontaktu s bioenergetickým poľom, začína v tele prirodzená detoxikácia a celková regenerácia organizmu. Detoxikácia rešpektuje princípy reflexnej terapie. Na chodidlách sú začiatky energetických dráh, známe z čínskej medicíny, ktorými sú energeticky spojené všetky orgány . Máme tam  takmer dvetisíc pórov. Na našich chodidlách je presná mapa celého nášho tela, ktorú môžeme využiť na spoľahlivú diagnostiku, prevenciu a na uvoľnenie a nápravu porúch nášho organizmu. Stimuláciou týchto reflexných bodov pomáhame obnoviť rovnováhu tela, ktorá upevní naše zdravie. Výsledkom je uvoľňovanie usadenín a odpadových látok  škodlivých pre naše telo. Doprajte vášmu telu tento zážitok a ono sa Vám bohato odvďačí..

Cena 40€ – 60min   

Ušné sviece

Ušné sviečky, ako už ich názov napovedá, výrazne uľavujú pri ochoreniach horných dýchacích ciest, prečisťujú nosné a čelné dutiny, harmonizujú prostredie v oblasti ucha napr. pri hučaní, pískaní, šumení, zníženej kvalite sluchu, zmierňujú zápalové procesy, prečisťujú lymfatický systém. Redukujú ušný maz. Pôsobia relaxačne.

Cena 30€ – 30 min   

Detská masáž

Masáž detí vo veku od 3 mesiacov, za použitia tradičného kokosového oleja , ktorý je šetrný k citlivej  pokožke. Priaznivo pôsobí proti kožným ochoreniam. „Masáž“ je dôležité aplikovať po dobu aspoň 3 mesiacov, v časovom rozmedzí odporúčanom odborným terapeutom. Pravidelná „masáž“ detí prispieva k správnemu vývoju dieťaťa, pokojnému spánku a k jeho celkovej spokojnosti. Je prospešná aj pokožke hlavy, použitý olej odstraňuje jej suchosť a posilňuje vlasové korienky. Uľavuje pri rastových problémoch.

Cena 30€ – 20 min   

Svédan – parný box

Terapia, pri ktorej sa naparuje a prehrieva celé telo v parnej bylinnej komore. Telom prestupuje para nasýtená vonnými silicami z bylín, prípadne soli, dochádza k prekrveniu organizmu, uvoľneniu napätia a celkovej relaxácii. Terapia výrazne napomáha odplavovaniu škodlivín z tela, odbúrava prebytočný tuk, zlepšuje metabolizmus a cirkuláciu krvi. Priaznivo pôsobí pri dýchacích ťažkostiach. Dodáva pleti hebkosť a elasticitu. Výhodou parného boxu je, že hlava sa počas terapie nachádza vonku, je to tzv. šetrná sauna.

Cena 20€ – 10 min (každá dalšia minuta 1€)   

Kontaktný formulár

14 + 11 =

Navštívte nás

Adresa prevádzky

Rezidenčná 71
90050 Hrubá Borša

Zavolajte

Kontaktné údaje

Mobil: 0907 770 999
0907 770 601

Kedy

Prevádzkové hodiny

Prevádzka otvorená na základe telefonickej objednávky v dohodnutom čase.